Konferencja o literaturze tatarskiej

W dniach 14–15 listopada 2014 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „ESTETYCZNE ASPEKTY LITERATURY POLSKICH, BIAŁORUSKICH I LITEWSKICH TATARÓW (od XVI do XXI w.)”. Obrady odbywały się w Białymstoku i Sokółce. Wzięli w nich udział uczeni m.in. z Anglii, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji i Polski. Konferencja była organizowana pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Komparatystyki Literackiej. Patronatem Honorowym konferencję objął Prezydent Miasta Białegostoku oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. Organizatorami konferencji byli Katedra Badań Filologicznych „Wschód-Zachód”, Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Związek Tatarów RP i Książnica Podlaska. W organizację imprez towarzyszących włączyło się Muzeum Historyczne w Białymstoku.

herb-przyciety herb-przyciety_90pf97i1 wschodzacy-bialystok

????????????????????????????????????