GOŚCIE Z SAN DIEGO

Dnia 17 września 2018 r. na Wydziale Filologicznym UwB na zaproszenie Instytutu Filologii Polskiej (Zakład Filologicznych Badań Interdyscyplinarnych – Pracownie Badań nad Emigracją oraz Pracownia Badań nad Ruchami Emancypacyjnymi i Literaturą Kobiecą; Katedra Badań Filologicznych „Wschód – Zachód”) oraz Instytutu Neofilologii gościli na spotkaniu z wykładowcami pani Barbara De Foe, mieszkająca w San Diego Amerykanka polskiego pochodzenia, oraz pan Janem Frankerem.

Goście z Dan Diego opowiedzieli o amerykańskim doświadczeniu wielokulturowości, pograniczności (granica amerykańsko-meksykańska) oraz o doświadczeniu emigracji ich przodków z Polski i Europy do Ameryki.

W spotkaniu wzięli udział pracownicy i doktoranci Wydziału Filologicznego UwB (angliści i poloniści) oraz nauczyciele białostockich szkół (m.in. dr Grażyna Dawidowicz z VIII LO).

Goście zwiedzili również Białystok, Supraśl, Tykocin i Białowieżę. Pani De Foe i pan Franker byli gośćmi Katedry Badań Filologicznych „Wschód – Zachód”. Wizyta przebiegłą we wspaniałej atmosferze: z jednej strony poznania przez białostoczan rzeczywistości odległej Kalifornii, z drugiej powrotu naszych gości do kraju ich przodków.

Na zdjęciach: Wizyta w Synagodze w Tykocinie (Barbara De Foe, Jan Franker, Anna Janicka, Grażyna Dawidowicz).

Spotkanie z anglistami i polonistami (Ewelina Feldman-Kołodziejuk, Paweł Dziedziul, Jan Franker).
Fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *